DIAMONDS.CZ

Fancy barevné diamanty

Princess_cut Vzácné a velmi drahé barevné neboli Fancy diamanty se stávají stále oblíbenějšími. Tato diamanty odrážejí barvy spektra a třpytí se v barevných kombinacích červené, růžové, modré, žluté, oranžové, zelené a hnědé. Žlutá je nejběžnější, zatímco růžová, červená, modrá a zelená barva diamantů je extrémně vzácná. Barevné diamanty jsou také většinou nacházeny v daleko menších váhách než ostatní diamanty a jsou broušeny tak, aby vynikla zejména barva na úkor čistoty.

Určení barvy je postaveno na kombinaci tří efektů:

Odstín převažující barva
Tón tmavost barvy
Sytost intenzita barvy

Barevné diamanty jsou popisovány na základě jejich převažujícího odstínu například růžová. Jestliže například Fancy diamant obsahuje stopy druhé barvy, například purpurové, bude popisován jako purpurově růžový. Jinak, pokud je diamant popisován jako hnědý růžový („Brown pink“), je intenzita obou barev téměř stejná.

GIA používá zvláštní identifikační stupnici barevné škály :

Faint Jemná
Very light Velmi lehká
Light Lehká
Fancy Light Lehká Fancy
Fancy Fancy
Fancy Intense Intenzivní Fancy
Fancy Dark Tmavá Fancy
Fancy Deep Hluboká Fancy
Fancy Vivid Ostrá Fancy
Například Fancy Intensive Yellow může být označována jako FIY. Fancy Light Pink zase FLP. Tyto stupně hrají důležitou roli pro určení hodnoty barevných diamantů. Čím je odstín sytější, tím vyšší hodnotu diamant má. K zesílení barevného efektu Fancy diamantů mohou být používány i různé techniky, například žíhání, použití tlakových komor, nejčastěji kombinace obojího. Tyto diamanty mají označení HTHP (High temperature high pressure treated) Takto ošetřované diamanty mají pochopitelně nesrovnatelně nižší hodnotu než jejich přírodní protějšky. Některé firmy se dokonce úspěšně zabývají úpravou žlutavě či nahnědle zabarvených bílých diamantů s cílem napodobit fancy barevnost diamantů. Mitrowski Diamonds s.r.o. ani nenabízí a ani neprodává takto ošetřené napodobeniny přírodních barevných diamantů. V našem sortimentu jsou pouze přírodou vytvořené barevné variace.

24.07.2006 | Novinky z Rapaportu

Diamdel (dceřinná společnost DeBeerse)otevřel v Izraeli (Tel Aviv)Head Quarter s...


24.07.2006 | Kontaktní osoba

V případě dotazu, podnětu nebo nutnosti poradit s drahokamy, prosím volejte Stan...


23.07.2006 | Sleva

Velkoobchodní ceník pro zpracovatele drahých kamenů je nutno konzultovat s panem...